Kalendarz
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Newsletter
wybierz placówkę
Bytów
Kartuzy
Tczew
Wejherowo
Drukuj

O PCI

 

PCI -  to skrót pierwszych liter nazwy Powiatowe Centra Informacyjne.

 

Sieć Powiatowych Centrów Informacyjnych (PCI) powstała w ramach projektu unijnego w 12 pomorskich powiatach z inicjatywy dwóch funduszy samorządowych: Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o. www.pfp.gda.pl oraz Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. www.prfpk.pl. Oba fundusze są  organizacjami  non-profit a ich głównym udziałowcem jest samorząd województwa pomorskiego.

  

 

więcej o partnerach projektu dowiesz się tutaj

 

Nasz projekt nosi nazwę: „Powiatowe Centra Informacyjne Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o. i Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.” Jest realizowany w ramach Działania: „Systemowe Wspieranie Przedsiębiorczości” i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - RPO WP na lata 2007-2013.

 

Realizacja projektu została zakończona zgodnie z umową o dofnansowanie z końcem 2014-stego roku. W chwili obecnej do dyspozycji pomorskich przedsiębiorców i starterów pozostają punkty informacyjne w czterech miastach powiatowych: Bytowie, Kartuzach, Tczewie i Wejherowie.

 

 

Priorytetowym zadaniem Sieci Powiatowych Centrów Informacyjnych jest docieranie do przedsiębiorców i starterów województwa pomorskiego z ofertą bezpłatnej informacji na temat aktualnie dostępnych form wsparcia finansowego w ramach prowadzonej bądź otwieranej działalności gospodarczej. Nasza oferta informacyjna cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób rozpoczynających działalność gospodarczą jak i wśród firm, które w kolejnym etapie swojego rozwoju szukają możliwości skorzystania z taniej oferty finansowania proponowanej przez instytucje samorządowe.

 

Zakres informacji i konsultacji obejmuje trzy podstawowe produkty finansowania działalności gospodarczej: pożyczki, poręczenia, dotacje.

 

Są to m.in.:

  • Pożyczki „Na Start” dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą oraz niskooprocentowane pożyczki dla firm poszukujących najtańszych rozwiązań na sfinansowanie inwestycji  lub bieżących potrzeb obrotowych
  • poręczenia kredytów bankowych dla firm i starterów udzielane na preferencyjnych warunkach - m.in. w ramach pomocy "de minimis" (m.in. poręczenia kredytów obrotowych, inwestycyjnych, pożyczek na Start)
  • dotacje z programów regionalnych i krajowych dla firm sektora MŚP, programy aktywizacyjne dla osób pozostających bez zatrudnienia, szkolenia, inicjatywy wspierające przedsiębiorczość

 

Punkty informacyjne PCI współpracują na zasadzie partnerskiej (z wykluczeniem jakichkolwiek zobowiązań czy współzależności) z wieloma lokalnymi instytucjami na terenie swoich powiatów m.in. z:

  • jednostkami samorządu terytorialnego: Starostwa, Urzędy Miast i Gmin, Powiatowe Urzędy Pracy
  • Lokalnymi Grupami Działania (PROW 2007-13, LEADER) oraz Lokalnymi Grupami Rybackimi (PO RYBY 2007-13)
  • zrzeszeniami przedsiębiorców (Cechy, Stowarzyszenia, Kluby), ośrodkami promującymi rozwój przedsiębiorczości na szczeblu regionalnym etc.

 

Z doświadczenia wiemy, że informacje pozyskiwane przez lokalne firmy w ramach spotkań z naszymi Doradcami poszerzają świadomość przedsiębiorców. Naszym priorytetem jest wspieranie przedsiębiorców na etapie informacyjnym przy podejmowaniu decyzji dotyczących finansowania działaności gospodarczej np. realizacji inwestycji z pomocą  środków lub instrumentów finansowych oferowanych przez instytucje samorządowe.

 

Bezpłatne konsultacje i usługi informacyjne świadczymy zarówno w naszych centrach  jak i podczas wizyt u przedsiębiorców - umówionych zgodnie z życzeniem naszych klientów.

 

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do korzystania z naszej oferty

 

Zespół Doradców Sieci PCI


odwiedzin: 875 088
Partnerzy Projektu
Działalność informacyjna prowadzona jest w ramach zachowania trwałości projektu "Powiatowe Centra Informacyjne Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o. i Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o." współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WP na lata 2007 - 2013.